Seo Hizmetleri

Bu sayfayı oluşturmayı çok düşündüm. Acaba yazı olarak mı, özel tema ile mi yoksa basit bir wordpress sayfası ile mi devam edeyim diye. Dedim Kurumsal SEO önemli iştir. Adamlar sadelik isterler öyle antin kuntin süslü işlerle uğraşacak vakitleri yoktur sonucunda bu adamların kurumsal bir yönü var diye böyle bir şey yaptım. Yıldız felan koydum. Video da koyuyorum. Amacım dikkat çekmek. Ergenlikten değil bu hemen farklı olaylara çekmeyin. Neyse SEO teriminin açıklamasını hizmet standartlarımızı vesaire bu konu içinde bulabilirsiniz. Profesyonel bir yazı beklemenizi istemem çünkü oldukça sade ve anlaşılır bir yazı olacaktır.


Öncelikle SEO nedir?
SEO, matematiksel olarak tasarlanan arama motorları algoritmalarının belirtilen yönergelerine göre siteye kısacası ayar verilmesidir. Aslında algoritmaları matematiksel olarak çözebilmek mümkün değildir. Biz SEO ilgilileri ise sadece algoritmanın kısmı açıklarını kullanarak siteleri yukarı çıkarmaya çalışmaktayız. Kurumsal arama motoru optimizasyonu ise bu nokta da oldukça önemlidir. İnternetin hızlı gelişip, geniş kitlelere yayılması ile birlikte bu olay firmaların dikkatini çekmeyi başarmıştır. Kurumsal firmalar bu piyasa da yer edinmeyi geçiktirmemiştir. Lakin sadece site kurmakla bu işlerin tabii ki mümkünatı yoktur. Kurumsal SEO, burada devreye girmektedir.


Algoritmalar güncellenir mi? Güncellenirse ne aralıkla güncellenir? Güncelleme’den yaptığınız çalışmalar etkilenir mi?
Algoritmalar tabii ki, belirli zaman aralıklarıyla güncellenir. Güncellemeler de Google amcanın söylediğine göre temel amaç arama sonuçlarını daha iyi iyileştirip spam yapan siteleri temizleyip kullanıcılara istediklerini vermeyen siteleri gerilere düşürmektir.
Büyük güncellemeler çok sık olmaz. Genel de 6 ay 1 sene aralıklarıyla yaşanır. Ancak Google spam ekibi amiri Matt amca güncellemeleri söylediğine göre bizim düşündüğümüzden çok daha sık yapıyormuş. Ama bu adamı bana sorarsan çok takmayın çünkü adamın söylediği hiçbir şey tutmuyor. Adam Pagerank güncellemesi yapılmayacağını söyledi yanlış hatırlamıyorsam 3 ay sonra güncelleme oldu. Takmayın yani ben takmıyorum.
Google önceden “The Backlink is King” algoritmalarıla karşımızdaydı. Bundan 5-6 sene önceden böyleymiş en azından. Yani ne kadar çok backlink o kadar çok hitmiş olay. İçerik vesaire önemi yok kaliteli içeriğinizin olup olmaması Google’u pekte ilgilendirmiyordu yani. Backlink, pagerank her şey idi. Şimdiler de Pagerank’a göre backlink alan adama sadece gülünüyor. Çünkü pagerank’ı getiren Google güncellemelerle etkisini yitirmesini de başarmıştı. Neyse asıl olay şu saçma sapan güncellemelerden “The Content is King”e kadar gelen Google’un yarınlar da ne yapacağı bilinmez. Bunu güncellemelerin neye göre tasarlandığına bakılmalıdır. O yüzden güncellemelere garanti vermek salaklıktır, beyinsizliktir. Ya da SEO hizmeti veren arkadaşın Google’da algoritmacı abi olma şansı vardır.
SEO’da Yapılan Kritik Hatalar Nelerdir?
R10’da veya başka yerler de insanların bana söyledikleri sorunlardan ikisi;
Ya kardeşim sen SEO’dan anlıyon,
Siteme düzenli olarak içerik giriyorum ama yine hit alamıyorum. Google bana grip mi? Neden hit alamıyorum ben. Yoksa dışlanıyor muyum?
Siteme düzenli olarak backlink alıyorum, bir sürü para veriyorum verdiğim paranın haddi hesabı yok geçen pagerank 10.5 backlink aldım ama amenna yine bir halt yok. Sitem gıdım ilerlemiyor. Niye ki?
Ben hem içerik giriyom, hemde backlink alıyom ama yine hitim yok. Sitem de 15 senelik ne yapacağım ben ya 15 senedir çabalıyorum yine bir şey yok. Bu adamlar gerçekten dışlanmıştır. :D
Şimdi sırasıyla bu sorunların nedenlerini anlatacağım. Yarın birgün SEO, Kurumsal SEO kelimelerinde kafaya gelirsem yorumla hatırlatın bu yazılara accık kurumsallık katayım abiler. THY felan iş verecek olur adamlara rezil olmayayım.
Şimdi içerik var içerik var. Senin girdiğin içeriğe bakar hit. Yani olay şu sen “Meyan kökü nedir?” diye mi makale yazıyon “Şanlıurfa da meyan kökü gerçekten yetişir mi?” diye yazıyon. Şanlıurfa lı değilim TV’de izledim ordan aklımda kalmış. Bir de sadece içerik girmeyle kalmaz. Sadece hit getirecek içerik girmeyle olmaz yani backlink, sosyal vs. Uzun mesele başka bir yazım da anlatırım inşAllah.
Kurumsal SEO olayında yaşınalan en büyük sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Kurumsal firmalar içerik olayına pek sıcak bakamıyorlar. Tek sayfalık siteler yerine Blog’ta kurun abi mesela ben THY olsam blog kurar, uçuş ile ilgili bilgi veririm. Hem SEO hem de emin olun ordan da müşteri kaparsınız. Sadece backlink ile olmaz. Ziyaretçiye istediğini verin abi. Edit, ekleme: Abi saten varmış blogu :D
Ziyaretçi odaklı bir site olmak çok önemli. Html5 ile site yaptırmak isterdim açıkçası. Ziyaretçi kolayca ulaşmalı istediğine. 1995 de yapılan siteyle 2014 başarı sağlamak zordur. Anlatabildim sanırım.
Hizmet Standartları
Bunlar benim şartlarımdır. Kurumsal SEO hizmeti alan siteler bunları kabul etsinler.
Para: Para çok önemli, ödemeler de gecikme olmaması şart. Ben hizmetimi sorunsuz vermeye çalışıyorum. Sizde parayı sorunsuz ödeyeceksiniz. Para peşin kırmızı meşin sonucunda. Gerekirse rakip firmaya parayı basacağız link alacağız, bütçe sınırınız olmasın. Muhasabeyi söyleyin kasayı bana emanet etsin :D
Kurumsal SEO ve ben: Kurumsal bir iş diye beni çocuk görecek olan olursa ve bana işi öğretmeye çalışan olursa çalışmam parasını iade ederim. Kaç senedir araştırıyorum denemeler yapıyorum bu yüzden dolayı bana işi öğretmeyin. Ama yaptıklarımı sorgulayabilirsiniz sorun yok, çok bilmişlik yapmayın yeter.
İletişim: Firmayla aramızda iletişim sorunu olmayacak. Gerekirse direk firma sahibi ile konuşacağım. Mevzu bahis önemli sonuçta.
Sorgulama: Sorgulanacak iş var sorgulanmayacak iş var. Adam benim işimi öğrenmeye çalışıyor. Rapor sunulacak şey var sunulmayacak şey var. Her şey sorgulanmamalı, sorgularım ben dersen sitemde ani bir hareketle çık.