E-Ticaret Sistemleri

E ticaret bir malın yada hizmetin elektronik ortamda satışı anlamına gelir. İnternetin yaygınlaşması ile birlikte e-ticaret çok önemli ve etkili bir araç haline gelmiştir. E-ticaret uygulamasını kullanarak yeni şubenizi internete açabilir, maliyetleri en aza indirip ses görüntü ve metin teknolojilerini bir arada kullanarak daha etkili, hızlı ve güvenli biçimde satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. E-Ticaret Özellikle KOBİlerin Küçük ve orta ölçekli işletme dünya ticaretinde daha fazla yer almalarına imkan sağlamış ve rekabet gücünü arttırmıştır. Bir e ticaret sisteminin işleyiş şekli nasıldır ?

E ticaret sisteminin işleyişi temel olarak şöyledir.

Satılacak ürün ve hizmetlerin özelliklerinin, ürün görsellerinin, stok bilgilerinin ve satış fiyatlarının siteye girilmesiyle başlar.

Daha sonra sitedeki üyelik sistemi yolu ile üye olmuş müşterileriniz talep ettikleri ürün veya hizmetleri alışveriş sepetlerine eklerler.

Müşterilerin alışverişi tamamlandığında satın al butonu ile ödeme sayfasına geçer ve kredi kartı, EFT veya havale yolu ile size ödemeyi gerçekleştirir. Bu işlemler SSL güvenlik sertifikasıyla korunmaktadır.

Son olarak siz yönetim panelinden siparişi ve siparişin ödeme durumunu kontrol eder, ödemesi tamamlanmış siparişlerin nakliye veya kargo yolu ile müşteriye ulaştırılmasını sağlarsınız.